Sekcja Teatralna

Sekcja Teatralna

Sekcja teatralna działa od początku powstania WTZ /1996/. Już po kilku miesiącach od powstania placówki wystawiono spektakl „Kolędy”. Zrealizowany był w konwencji teatru marionetek, wykonanych przez prowadzącego , z uwzględnieniem prostoty obsługi. Do 2000 roku wystawiono następujące spektakle- „Szewczyk Dratewka”, „Rybak, rybka i papuga Kadabra”, „Skąpiec Dusigrosz”. Teatr integrował się z placówkami przedszkolnymi i szkolnymi, które bardzo chętnie przychodziły na występy. Na zaproszenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w 2000 r. wystawiono na małej scenie dwukrotnie spektakl „Skąpiec Dusigrosz. Były to ostatnie spektakle marionetkowe. Potem nastąpiła przerwa. Po kilku latach teatr reaktywował się, wykorzystując cały arsenał teatralnych możliwości- od żywego aktora, przez lalki, do teatru cienia i spektakli z zastosowaniem świateł ultrafioletowych. Do chwili obecnej wystawiono następujące spektakle:
„Walka dobra ze złem”, „Bajka o rybaku”, Nasza klasa”, „Magik nie z tej ziemi”, „Być, albo nie być”, „Operacja- Narodowy Fundusz Zgonów”, „Baśnie z 1001 nocy, „Koziołek Matołek w Japonii”, „Adam i Ewa”, „Noe”
Większość spektakli zdobywała czołowe miejsca i nagrody na festiwalach i przeglądach w Mikołajkach, Czarnem, Wałczu, Gryficach, Białogardzie i Tczewie.
Najważniejsze z nich to:
I miejsce- Mikołajki – „Bajka o rybaku”
I miejsce+statuetka CON ANIMA + Nagroda Publiczności- Wałcz 2013- „Baśnie z 1001 nocy”
Główna Nagroda JURY na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych– Tczew 2016 – „Magik nie z tej ziemi”
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego – Tczew 2017 MPTW
-„NOE” i wiele innych II i III miejsc na wcześniej wymienionych imprezach.
-Sekcja teatralna współpracuje na stałe z Teatrem Lalek MARKO przy Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, uczestnicząc w każdej nowej premierze.
-Teatr prowadzą instruktorzy terapii zajęciowej:
Marek Kopczyński- scenariusze, dekoracje, rekwizyty

Katarzyna Kopczyńska -kostiumy,visage

 

#
INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ
Marek Kopczyński
#
INSTRUKTOR TERAPII ZAJĘCIOWEJ
Katarzyna Kopczyńska